Shenzhen SMTfly Elektronik Ekipmanlar Manufactory Ltd

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa Haberler

4. çeyrekte Çin akıllı telefon sevkiyatları geçen yılın aynı dönemine göre% 11 düştü, Apple darı kaybedildi

Sertifika
iyi kalite PCB Depaneling Yönlendirici Makinası satış için
iyi kalite PCB Depaneling Yönlendirici Makinası satış için
Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
4. çeyrekte Çin akıllı telefon sevkiyatları geçen yılın aynı dönemine göre% 11 düştü, Apple darı kaybedildi

25 Ocak'ta, üçüncü taraf araştırma şirketi Strategy Analytics, 2018'in dördüncü çeyreğinde, Çin'in akıllı telefon sevkiyatlarının yıllık% 11 düşüşle 108 milyon adede düştüğünü açıkladı. Ajans, Huawei'nin net bir pazar lideri olduğunu, Apple ve Xiaomi'nin de ivme kaybettiğini söyledi.

Tüm yıl açısından bakıldığında, 2018 yılındaki akıllı telefon sevkiyatı da yıllık% 11 düşüşle 408,5 milyona geriledi.

Strategy Analytics'in kıdemli analisti Wu Yiwen, Çin akıllı telefon pazarının durgun durduğunu ve art arda beş çeyreklik düşüş yaşadığını söyledi. Akıllı telefon pazarında daha uzun değiştirme döngüleri ve daha zayıf tüketici harcamaları yaşanıyor. Geçen yıl çok zordu ve akıllı telefon endüstrisi bunu unutmak isteyecek.

Tek bir satıcı bakış açısıyla, dördüncü çeyrekte, Huawei Çin'e 30 milyon akıllı telefon sundu ve Çin'in pazar payının% 28'ine tekabül eden% 23 artış gösterdi. Ajans, Huawei'nin net bir pazar lideri olduğuna inanıyor; ürün portföyleri, tanınmış markalar ve perakende kanalları ana başarı faktörleri.

OPPO'nun payı% 20,8, ikinci sırada. Sevkiyatları yıllık bazda% 2 düştü, ancak büyüme oranı hala ortalamanın üzerinde. Huawei, Şangay gibi büyük şehirlerde orta ve çevrimdışı perakende kanallarında OPPO'ya baskı yapıyor ve OPPO, K serisi gibi gelişmiş modeller aracılığıyla daha fazla çevrimiçi kanalı hedefleyerek karşı önlem almaya çalışıyor.

Buna ek olarak, vivo% 20.6 pazar payıyla ve% 8 büyüme oranıyla üçüncü sırada, yalnızca Huawei'ye ikincisinde kaldı. Vivo, Z Serisi aracılığıyla çevrimiçi olarak büyüdü ve NEX serisinin daha üst düzey modellerini piyasaya sürüyor. Ajans, vivo'nun teknolojik yeniliklerle farklılaştığına inanıyor.

Apple için dördüncü çeyrek% 10'luk pazar payıyla Xiaomi'yi aştı, ancak iPhone gönderileri bir önceki yılın aynı dönemine göre% 22 geriledi. Apple iPhone sekiz çeyrek düştü.

Ajans, son üç yılda, Apple'ın Çin'de baskı altında olduğunu söyledi. Qualcomm ile devam eden patent savaşı dikkat dağıtıyor ve Apple pahalı perakende fiyatı nedeniyle eleştiriliyor. Çin dışında, Apple da iPhone fiyatlandırması kriziyle karşı karşıya.

Xiaomi'ye gelince, pazar payı% 9'du ve bu beşinci sıraya düştü. Xiaomi'nin iç pazardaki güçlü büyümesi bir önceki yılın aynı dönemine göre% 35 azaldı. Xiaomi bir envanter birikimi yaşadı ve rakipler Huawei ve vivo'dan sert rekabetle karşılaştı.

Ayrıca, ilk beş marka, Çin'deki tüm akıllı telefon sevkiyatlarının% 90'ını oluşturuyor. Meizu gibi ilk beşin dışındaki küçük cep telefonu üreticileri yetişmek için mücadele ediyor, ancak karları da düşüyor.

Pub Zaman : 2019-03-01 16:18:48 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Shenzhen SMTfly Electronic Equipment Manufactory Ltd

Tel: 86-755-33583456

Faks: 86-755-33580008

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)